Barion Pixel
Preskočiť na obsah

Videá

Milí rodičia,
pozrite si, čo si pre Vás a Vaše ratolesti pripravili pedagógovia Babyfitu: Angelika Kováčová, Katka Szilagyiová-Saková, Maťa Ollé, Saška Streitová, Anička Hurajtová, Chiqui Richterová a Zuzka Németh.

Jašteričky


Jašteričky v pohybe s Katkou
Prinášame Vám pár tipov, ako podporiť u detí plazenie a prechod k štvornožkovaniu. Ukážeme Vám, ako deti pozvať k pohybu prostredníctvom dotyku a ako upraviť priestor na hru.
Cestička do sedu s Maťou
Rýchla ochutnávka pomalej cestičky k samostatnému sadaniu si Vášho dieťatka a možnosti, ako ho na nej sprevádzať. Dvíhanie a pokladanie dieťatka cez bok, hra s maminou na zemi a na fitlopte pri podpore bočných polôh.

Každodenné pohyby inak so Saškou
V každodenných aktivitách môžete podporiť samostatnosť dieťatka, napríklad vymeniť neobľúbené obliekanie za hru, v ktorej je dieťatko aktívnym spoluhráčom. Ukážeme Vám, ako zapájať ruky pri obranných natiahnutiach dopredu a do strán, aby deťom pomohli neskôr zvládnuť pády.
Vo vlastnom rytme s Katkou
Užite si tanec s dieťatkom v náručí! Ako dieťatko pri tanci držať, ako ho zoznámiť s rôznymi smermi pohybu a úrovňami v priestore. Tancujte na rôzne rytmy, hudobné štýly – ak sa budete cítiť príjemne Vy, určite sa bude s Vami príjemne cítiť aj Vaše dieťatko.

Mačičky


Žabka v kúpeľni s Angelikou
Viete, kde by sa u Vás doma žabkám páčilo najviac? Ale najprv si zobudíme telíčko, pripomenieme jeho rôzne časti. Z vody v umývadle sa stane jazierko a nakoniec skončíme v kachličkových domčekoch …

Šašo v domčeku s Angelikou
Keď je ešte chôdza vo vzpriamenej polohe pre deti nová a namáhavá, dobre padne príležitosť opäť sa dostať na kolienka a zahrať sa na psíkov. Spolu so šašom si oddýchnete v domčeku a na chrbátik napíšete babke list.
Hadík prelieza s Angelikou
Keď sa doma porozhliadnete očami dieťaťa, namiesto nábytku sa objaví prekážková dráha a iné zaujímavé veci. Vyskúšajte si preliezť pod, nad, okolo, cez … Preskúmajte lanovú cestičku, ktorá sa neskôr premení na bublinový domček.

Prekážky z telíčka s Aničkou a Tamarkou
Zábavnú prekážkovú dráhu môžete vymyslieť spolu s deťmi aj zo svojich tiel: ako sa dajú podliezať rozličné tunely, preliezať rôzne vysoké kopce – deti môžu preliezať cez Vaše telo a potom sa inšpirovať pri stavbe tunelov a kopcov zo svojich tiel.

Opičky


Obývačková zábava s Chiqui a Marchim
S Chiqui a Marchim si preskúmate periférie Vášho tela – pršteky na rukách i nohách, premeníte sa na jašteričky, psíkov aj medveďov … a čo je to za zvieratko, čo chodí nohami napred?

Na gazdovskom dvore so Zuzkou
Ktoré zvieratká nájdete na gazdovskom dvore? Zahrajú sa s Vami a pomôžu Vám rozhýbať si celé telo. Pricupkajú pritom po cestičke z Vašich nôh až k plotu z Vašich chodidiel, vylezú na vysoký strom z Vašich rúk, ktorý sa kníše vo vetre a oddýchnu si schúlené v obľúbenom klbôčku.
Hádanky pre nošteky s Maťou a Timkom
Uhádnete podľa vône, so zakrytými očkami, čo sa skrýva v hádankových miskách? Doma si môžete spolu vyrobiť výbornú aktivitu, ktorá zameria Vašu pozornosť na čuch. A viete, kto má takéto hádanky zo všetkého najradšej?
Tanec motýlikov s Aničkou a Tamarkou
Môžete sa inšpirovať tancom dvoch motýlikov, ktorí poletujú, pristanú na kvetinke z maminho tela, mávajú veľkými aj malými krídelkami a poznajú aj parádny motýlikovský pozdrav!
Ak máte viac otázok k pohybovému vývinu Vášho dieťaťa, môžete využiť našu individuálnu poradňu vývinového pohybu.