Barion Pixel
Preskočiť na obsah

Aktuálna ponuka

Endokrinný systém (Kurz pohybového systému Body-Mind Centering®)

Pre koho je kurz určený

Je vhodný pre každého, koho zaujíma objavovanie svojho tela, jeho funkčnej ale aj expresívnej stránky. Ľudia pracujúci s pohybom (fyzioterapeuti, učitelia jogy, tai–chi, taneční pedagógovia, taneční terapeuti) môžu v tomto kurze nájsť nové pohľady na problematiku funkčného a zdravého pohybu, ale aj spôsobov rehabilitácie či terapie. Nové informácie a vzťah k systému tekutín môže priniesť aj terapeutom psychosomatických disciplín a jemných dotykových techník.

Tento kurz nevyžaduje predchádzajúce skúsenosti a je otvorený pre každého. Môžete ho absolvovať jednotlivo alebo v kombinácii s ďalšími BMC® kurzami v ktoromkoľvek licencovanom BMC® programe.

Kde sa koná a ako dlho trvá kurz

Miesto: Priestor Špirála (OD Budúcnosť), Drieňová 40, Bratislava – Ružinov.

Termín: 13. – 17. september 2019, 5 dní, počas kurzu je jeden deň voľný. Výučba začína o 8.30 a končí o cca 18.00, obedná prestávka je 1,45 hodiny. Presný rozvrh dostanete v prvom dni kurzu.

O čom je kurz

Kurz Endokrinný systém v prístupe Body-Mind Centering® ponúka unikátnu šancu ponoriť sa do skúmania tohto systému zážitkovým spôsobom.

Žľazy s vnútorným vylučovaním sú hlavným systémom tela, zodpovedným za chemickú reguláciu, a sú úzko prepojené s nervovým systémom. Ich sekréty prechádzajú priamo do krvného riečišťa and ich rovnováha alebo nerovnováha ovplyvňuje všetky bunky v tele. Žľazy sú kľúčové vo vzťahu orgánov a nervového systému a medzi nervovým systémom a tekutinami. Vytvárajú jasné psychofyzické stavy, prostredníctvom ktorých sme schopní zažívať a chápať univerzálne aspekty seba samých.
Je to systém vnútorného pokoja, poryvov a výbuchov chaosu/rovnováhy a kryštalizácie energie do archetypálnych skúseností. Žľazy s vnútorným vylučovaním vytvárajú základ pre intuíciu, vnímanie a chápanie univerzálnej mysle.

Tento kurz zahŕňa:

 • Iniciáciu dychu, hlasu a pohybu z každej z nasledujúcich žliaz a teliesok: perineálne teliesko, kostrčové teliesko, pohlavné žľazy, nadobličky, hrudné teliesko, srdcové teliesko, detská žľaza, štítna žľaza, prištítne telieska, krkavicové telieska, hypofýza, mamilárne telieska a epifýza
 • Rozoznávanie ich reflexných bodov
 • Usporiadanie ich energetických centier pozdĺž chrbtice
 • Ujasnenie ich vzťahu ku kostiam a kĺbom
 • Analýzu žľazovej podpory chrbtice a hlavy

Vyučovací jazyk
Kurz je vedený v anglickom jazyku. Počas kurzu bude k dispozícii slovenský preklad, zabezpečený osobou kvalifikovanou v systéme BMC®.

Pedagógovia: certifikovaní učitelia BMC® – Walburga Glatz (Nemecko), Anka Sedlačková (Slovensko), Férenc Kálmán (Maďarsko).

Cena: 650 Eur, pre obyvateľov krajín východnej Európy poskytujeme zľavu 20 % – znížená cena je 530 Eur. Po individuálnej dohode je možná aj platba na splátky. Cena kurzu nezahŕňa ubytovanie, poplatok za domáce úlohy a poistenie.

Prihláška na kurz Endokrinný systém

  Vaše meno (povinné)

  Váš e-mail (povinné)

  Poznámka (alebo Moja motivácia zúčastniť sa kurzu)

  Následne vám vaše miesto potvrdíme a zašleme ďalšie informácie.